unisportShop2017

AS: Navas bliver i Real Madrid

Navas interview 200717

Selv om AS melder, at Real Madrid er tæt på en aftale med den brasilianske målmand Alisson Becker, så kan samme avis fortælle, at Keylor Navas fortsætter i klubben i den kommende sæson.

Costaricaneren nyder nemlig klubbens respekt efter at have været ankermand i de 3 CL-titler, som Real Madrid har vundet og selv om der har været tvivlsomme aktioner i blandt, så har Navas også været en afgørende spiller i den vanvittige CL-præstation og derfor er han også overbevist om, at der er en rolle til ham i den kommende sæson.

Og det kan han roligt have, for ifølge AS var klubbens nye træner, Julen Lopetegui, allerede voldsomt interesseret i Navas, mens han var træner i Porto, som bød 10 millioner € for den daværende Levante-målmand, men Real Madrid meldte sig på banen og så løb den handel ud i sandet.

Nu ser det ud til, at de får lejlighed til at arbejde sammen i den spanske hovedstad.

La Liga Sportsrejser

Farfar bodega, mødestedet for Madridistas i København

La Liga Sportsrejser

Spil med NordicBet

NordicBet

 

Masser af gode spil-muligheder på Real Madrid

BEMÆRK! Vi bruger cookies.

Ved at benytte hjemmesiden accepterer du, at der gemmes cookies på din computer. Læs mere

Jeg er indforstået

Hvorfor informerer vi om cookies?

Alle danske hjemmesider skal informere om cookies, der afsættes på brugerens udstyr. Informationen skal være i overensstemmelse med ”Bekendtgørelse om krav til information og samtykke ved lagring af og adgang til oplysninger i slutbrugeres terminaludstyr”.

Vi benytter cookies til:

  • Optimering af teknisk funktionalitet
  • Integration til facebook.com
  • Integration til vores annoncører, herunder Google AdSense

Ønsker du ikke at tillade cookies, kan du finde en vejledning her til at slette/slå dem fra i din browser. Vælger du at slette cookies, vil en del funktioner på madridista.dk ikke fungere hensigtsmæssigt for dig. Fx vil det ikke være muligt at logge på debatforum.