Spansk presse: Real Madrid planlægger stilling til Cristiano Ronaldo

Cr7 hattrick

Real Madrid vil gerne have Cristiano Ronaldo retur til en rolle i klubben, når han på et tidspunkt indstiller karrieren.

Florentino Pérez har fortsat regelmæssig kontakt med den portugisiske verdensklassespiller og parterne har et godt forhold, selv om det ikke lykkedes at nå til enighed om en aftale i sin tid.

Den 36-årige Cristiano Ronaldo har dog ikke umiddelbart planer om at indstille karrieren og han er da også still going strong i Juventus, men Real Madrid skal angiveligt stå klar med et tilbud til ham, når karrieren indstilles og planen er, at portugiseren skal være med til at varetage klubbens interesser, sådan som flere af klubbens legender gør på forskellig vis.

BEMÆRK! Vi bruger cookies.

Ved at benytte hjemmesiden accepterer du, at der gemmes cookies på din computer. Læs mere

Jeg er indforstået

Hvorfor informerer vi om cookies?

Alle danske hjemmesider skal informere om cookies, der afsættes på brugerens udstyr. Informationen skal være i overensstemmelse med ”Bekendtgørelse om krav til information og samtykke ved lagring af og adgang til oplysninger i slutbrugeres terminaludstyr”.

Vi benytter cookies til:

  • Optimering af teknisk funktionalitet
  • Integration til facebook.com
  • Integration til vores annoncører, herunder Google AdSense

Ønsker du ikke at tillade cookies, kan du finde en vejledning her til at slette/slå dem fra i din browser. Vælger du at slette cookies, vil en del funktioner på madridista.dk ikke fungere hensigtsmæssigt for dig. Fx vil det ikke være muligt at logge på debatforum.